Bellange, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellange
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellange is located in Franca
Bellange
Bellange
49°05′04″V 3°17′37″L / 49.0844°V 3.2936°L / 49.0844; 3.2936Koordinatat: 49°05′04″V 3°17′37″L / 49.0844°V 3.2936°L / 49.0844; 3.2936
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Château-Salins
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Daniel Heydt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.83 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 56 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57340
INSEE 57059


Bellange është një komunëFrancë. Bellangebën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 56 banorë dhe sipërfaqe 3.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]