Bellebat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellebat
Komunë
noform
Pamje nga Bellebat
Vendndodhja
Bellebat is located in Franca
Bellebat
Bellebat
44°21′09″V 5°21′14″L / 44.3525°V 5.3539°L / 44.3525; 5.3539Koordinatat: 44°21′09″V 5°21′14″L / 44.3525°V 5.3539°L / 44.3525; 5.3539
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Targon
Ndërbashkësia Targonnais
Kryetari Alain Leveau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.87 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33760
INSEE 33043


Bellebat është një komunëFrancë. Bellebatbën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 4.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]