Bellechaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellechaume
Komunë
Vendndodhja
Bellechaume is located in Franca
Bellechaume
Bellechaume
44°46′02″V 0°10′10″P / 44.7672°V 0.1694°P / 44.7672; -0.1694Koordinatat: 44°46′02″V 0°10′10″P / 44.7672°V 0.1694°P / 44.7672; -0.1694
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Brienon-sur-Armançon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.51 km2
Popullsia 472 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89210
INSEE 89035


Bellechaume është një komunëFrancë. Bellechaumebën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 472 banorë dhe sipërfaqe 24.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]