Bellerive-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellerive-sur-Allier
Komunë
noform
Pamje nga Bellerive-sur-Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Bellerive-sur-Allier is located in Franca
Bellerive-sur-Allier
Bellerive-sur-Allier
49°21′33″V 3°20′08″L / 49.3592°V 3.3356°L / 49.3592; 3.3356Koordinatat: 49°21′33″V 3°20′08″L / 49.3592°V 3.3356°L / 49.3592; 3.3356
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Vichy
Kantoni Bellerive-sur-Allier
Ndërbashkësia Vichy Val d'Allier
Kryetari Jérôme Joannet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.97 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 8578 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3700
INSEE 3023


Bellerive-sur-Allier është një komunëFrancë. Bellerive-sur-Allierbën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 8578 banorë (regjistrimi 2012) dhe sipërfaqe 18.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]