Bellesserre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellesserre
Komunë
Vendndodhja
Bellesserre is located in Franca
Bellesserre
Bellesserre
46°07′37″V 0°29′53″P / 46.1269°V 0.4981°P / 46.1269; -0.4981Koordinatat: 46°07′37″V 0°29′53″P / 46.1269°V 0.4981°P / 46.1269; -0.4981
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Cadours
Ndërbashkësia Canton of Cadours
Kryetari Christian Danihel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.39 km2
Lartësia 255 m (m.n.d.)
Popullsia 84 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31480
INSEE 31062


Bellesserre është një komunëFrancë. Bellesserrebën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 3.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]