Belloc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belloc
Komunë
Vendndodhja
Belloc is located in Franca
Belloc
Belloc
48°51′26″V 3°19′09″L / 48.8572°V 3.3192°L / 48.8572; 3.3192Koordinatat: 48°51′26″V 3°19′09″L / 48.8572°V 3.3192°L / 48.8572; 3.3192
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Pamiers
Kantoni Mirepoix
Ndërbashkësia Pays de Mirepoix
Kryetari André Barthez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.54 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 66 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9600
INSEE 9048


Belloc është një komunëFrancë. Bellocbën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 9.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belloc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale