Bellou-sur-Huisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellou-sur-Huisne
Komunë
Vendndodhja
Bellou-sur-Huisne is located in Franca
Bellou-sur-Huisne
Bellou-sur-Huisne
49°57′59″V 2°08′02″L / 49.9664°V 2.1339°L / 49.9664; 2.1339Koordinatat: 49°57′59″V 2°08′02″L / 49.9664°V 2.1339°L / 49.9664; 2.1339
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Rémalard
Ndërbashkësia Perche rémalardais
Kryetari Claude Lefèvre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.11 km2
Lartësia 124 m (m.n.d.)
Popullsia 430 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61110
INSEE 61042


Bellou-sur-Huisne është një komunëFrancë. Bellou-sur-Huisnebën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 430 banorë dhe sipërfaqe 15.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]