Bellprat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellprat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellprat is located in Spanjë
Bellprat
Bellprat

Koordinatat: 41°31′8″V 1°26′7″L / 41.51889°V 1.43528°L / 41.51889; 1.43528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Carles Pol i Gual
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.98 km2
Lartësia 653 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bellpratenc, bellpratenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 31′ 8″ Veri

1° 26′ 7″ Lindje


Bellprat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Bellprat ka 93 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]