Belmont-Bretenoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-Bretenoux
Komunë
Vendndodhja
Belmont-Bretenoux is located in Franca
Belmont-Bretenoux
Belmont-Bretenoux
46°09′57″V 4°20′50″L / 46.1658°V 4.3472°L / 46.1658; 4.3472Koordinatat: 46°09′57″V 4°20′50″L / 46.1658°V 4.3472°L / 46.1658; 4.3472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Figeac
Kantoni Bretenoux
Ndërbashkësia Cère et Dordogne
Kryetari Philippe Rodrigue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 342 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46130
INSEE 46024


Belmont-Bretenoux është një komunëFrancë. Belmont-Bretenouxbën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 342 banorë dhe sipërfaqe 6.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]