Belmonte de Miranda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmonte de Miranda
Komunë
Stema_figuraBandera de Belmonte de Miranda.gif
Vendndodhja
Belmonte de Miranda is located in Spanjë
Belmonte de Miranda
Belmonte de Miranda

Koordinatat: 43°17′V 6°14′P / 43.283°V 6.233°P / 43.283; -6.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Roberto Pérez López
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 208.01 km2
Popullsia 1855 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit belmontino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33830
Faqja Zyrtare www.belmontedemiranda.com


Belmonte de Miranda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. Belmonte de Mirandapërfshinë një sipërfaqe prej 208.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]