Belvédère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvédère
Komunë
noform
Pamje nga Belvédère
Stema_figura
Vendndodhja
Belvédère is located in Franca
Belvédère
Belvédère
47°17′50″V 0°12′56″L / 47.2972°V 0.2156°L / 47.2972; 0.2156Koordinatat: 47°17′50″V 0°12′56″L / 47.2972°V 0.2156°L / 47.2972; 0.2156
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Qarku Arrondissement Nice
Kantoni Roquebillière
Kryetari Paul Burro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.41 km2
Popullsia 685 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6450
INSEE 6013


Belvédère është një komunëFrancë. Belvédèrebën pjesë në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 685 banorë dhe sipërfaqe 75.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]