Belval-sous-Châtillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belval-sous-Châtillon
Komunë
Vendndodhja
Belval-sous-Châtillon is located in Franca
Belval-sous-Châtillon
Belval-sous-Châtillon
47°19′06″V 6°36′15″L / 47.3183°V 6.6042°L / 47.3183; 6.6042Koordinatat: 47°19′06″V 6°36′15″L / 47.3183°V 6.6042°L / 47.3183; 6.6042
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Châtillon-sur-Marne
Ndërbashkësia Châtillonnais
Kryetari Bernard Régnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.15 km2
Lartësia 189 m (m.n.d.)
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51480
INSEE 51048


Belval-sous-Châtillon është një komunëFrancë. Belval-sous-Châtillonbën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 7.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]