Belz, Morbihan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belz
Komunë
noform
Pamje nga Belz
Stema_figura
Vendndodhja
Belz is located in Franca
Belz
Belz
45°31′15″V 1°28′18″L / 45.5208°V 1.4717°L / 45.5208; 1.4717Koordinatat: 45°31′15″V 1°28′18″L / 45.5208°V 1.4717°L / 45.5208; 1.4717
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Lorient
Kantoni Belz
Ndërbashkësia Ria d'Étel
Kryetari Bruno Goasmat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.67 km2
Popullsia 3476 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56550
INSEE 56013


Belz është një komunëFrancë. Belzbën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 3476 banorë dhe sipërfaqe 15.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]