Benagues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benagues
Komunë
Vendndodhja
Benagues is located in Franca
Benagues
Benagues
43°50′17″V 7°17′27″L / 43.8381°V 7.2908°L / 43.8381; 7.2908Koordinatat: 43°50′17″V 7°17′27″L / 43.8381°V 7.2908°L / 43.8381; 7.2908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Pamiers
Kantoni Pamiers-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Pamiers
Kryetari Marie-France Vilaplana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.01 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 467 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9100
INSEE 9050


Benagues është një komunëFrancë. Benaguesbën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 467 banorë dhe sipërfaqe 3.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]