Benayes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benayes
Komunë
noform
Pamje nga Benayes
Stema_figura
Vendndodhja
Benayes is located in Franca
Benayes
Benayes
46°22′06″V 0°35′46″P / 46.3683°V 0.5961°P / 46.3683; -0.5961Koordinatat: 46°22′06″V 0°35′46″P / 46.3683°V 0.5961°P / 46.3683; -0.5961
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kantoni Lubersac
Ndërbashkësia Lubersac-Auvézère
Kryetari Jean-Louis Maury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.12 km2
Lartësia 460 m (m.n.d.)
Popullsia 270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19510
INSEE 19022


Benayes është një komunëFrancë. Benayesbën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe 23.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benayes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale