Bendorf, Haut-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bendorf
Komunë
Vendndodhja
Bendorf is located in Franca
Bendorf
Bendorf
48°57′45″V 5°49′35″L / 48.9625°V 5.8264°L / 48.9625; 5.8264Koordinatat: 48°57′45″V 5°49′35″L / 48.9625°V 5.8264°L / 48.9625; 5.8264
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Alsace]]
Departamenti [[Haut-Rhin]]
Qarku Arrondissement Altkirch
Kantoni Ferrette
Ndërbashkësia Jura alsacien
Kryetari Antoine Antony
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.55 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 232 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68480
INSEE 68025


Bendorf është një komunëFrancë. Bendorfbën pjesë në departamentin [[Haut-Rhin]] të rajonit [[Alsace]]. Komuna ka një popullsi prej 232 banorë dhe sipërfaqe 7.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]