Beni Snous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beni Snous
بني سنوس‎
Komunë
noform
Pamje nga Beni Snous
Administrimi
Shteti Flamuri Algjeria
Rajoni Oranie
Provinca Tlemcen
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 11 318 banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 13087

Beni Snous (Arabisht: بني سنوس‎) është komunë në provincën Tlemcen, Algjeri.