Jump to content

Benitachell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Benitachell
El Poble Nou de Benitatxell
Stema zyrtare e Benitachell
Popullsia
 • Gjithsej5.216
Emri i banorëvePobler, poblera
Faqja zyrtarewww.benitachell.es

Benitachell ose El Poble Nou de Benitatxell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benitachell ka 5216 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.65 km2.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]