Benque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benque
Komunë
Vendndodhja
Benque is located in Franca
Benque
Benque
45°17′08″V 3°35′45″L / 45.2856°V 3.5958°L / 45.2856; 3.5958Koordinatat: 45°17′08″V 3°35′45″L / 45.2856°V 3.5958°L / 45.2856; 3.5958
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Aurignac
Ndërbashkësia Canton d'Aurignac
Kryetari Jean-Claude Lasserre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.3 km2
Lartësia 375 m (m.n.d.)
Popullsia 157 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31420
INSEE 31063


Benque është një komunëFrancë. Benquebën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 157 banorë dhe sipërfaqe 11.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benque – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale