Bercenay-en-Othe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bercenay-en-Othe
Komunë
noform
Pamje nga Bercenay-en-Othe
Vendndodhja
Bercenay-en-Othe is located in Franca
Bercenay-en-Othe
Bercenay-en-Othe
48°50′31″V 1°32′29″L / 48.8419°V 1.5414°L / 48.8419; 1.5414Koordinatat: 48°50′31″V 1°32′29″L / 48.8419°V 1.5414°L / 48.8419; 1.5414
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Estissac
Ndërbashkësia Pays d'Othe
Kryetari Jean-Pierre Gitzhoffen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.85 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 389 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10190
INSEE 10037


Bercenay-en-Othe është një komunëFrancë. Bercenay-en-Othebën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 389 banorë dhe sipërfaqe 17.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]