Bergères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergères
Komunë
noform
Pamje nga Bergères
Vendndodhja
Bergères is located in Franca
Bergères
Bergères
50°12′10″V 3°48′43″L / 50.2028°V 3.8119°L / 50.2028; 3.8119Koordinatat: 50°12′10″V 3°48′43″L / 50.2028°V 3.8119°L / 50.2028; 3.8119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Bar-sur-Aube
Ndërbashkësia Bar-sur-Aube
Kryetari Florence Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.81 km2
Lartësia 246 m (m.n.d.)
Popullsia 121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10200
INSEE 10039


Bergères është një komunëFrancë. Bergèresbën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 5.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]