Berga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berga
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Berga is located in Spanjë
Berga
Berga

Koordinatat: 42°6′4″V 1°50′38″L / 42.10111°V 1.84389°L / 42.10111; 1.84389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Juli Gendrau i Farguell
Partia CIU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.56 km2
Lartësia 704 m (m.n.d.)
Popullsia 17160 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Berguedà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8600
Koordinatat 42° 6′ 4″ Veri

1° 50′ 38″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajberga.cat


Berga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona.Berga ka 17160 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]