Bergicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergicourt
Komunë
Vendndodhja
Bergicourt is located in Franca
Bergicourt
Bergicourt
50°28′09″V 2°15′15″L / 50.4692°V 2.2542°L / 50.4692; 2.2542Koordinatat: 50°28′09″V 2°15′15″L / 50.4692°V 2.2542°L / 50.4692; 2.2542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Poix-de-Picardie
Ndërbashkësia [[Sud-Ouest Amiénois]]
Kryetari Olivier Crete
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.85 km2
Lartësia 93 m (m.n.d.)
Popullsia 159 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80290
INSEE 80083


Bergicourt është një komunëFrancë. Bergicourtbën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 6.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]