Besvica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Besvica
Fshat
Vendndodhja
Besvica is located in Maqedonia e Veriut
Besvica
Besvica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Demir Kapi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1442
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 23′ 05″ Veri

22° 10′ 58″ Lindje

Popullsia 18 banorë (2002)