Beuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beuda
Komunë
noform
El Castellot (Beuda)
Vendndodhja
Beuda is located in Spanjë
Beuda
Beuda

Koordinatat: 42°14′V 2°43′L / 42.233°V 2.717°L / 42.233; 2.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Beuda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beuda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale