Beuvardes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beuvardes
Komunë
noform
Pamje nga Beuvardes
Vendndodhja
Beuvardes is located in Franca
Beuvardes
Beuvardes
49°08′31″V 3°29′22″L / 49.141944444444°V 3.4894444444444°L / 49.141944444444; 3.4894444444444Koordinatat: 49°08′31″V 3°29′22″L / 49.141944444444°V 3.4894444444444°L / 49.141944444444; 3.4894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.66 km2
Popullsia 719 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02083


Beuvardes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Beuvardes ka një popullsi prej 719 banorë dhe sipërfaqe 15.66 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Beuvardes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale