Bibinje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bibinje
—  Qytet  —
Pamje nga Bibinje

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zadar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44.07°0′0″V 15.3°0′0″L / 44.07000°V 15.30000°L / 44.07000; 15.30000 (Bibinje)Koordinatat: 44.07°0′0″V 15.3°0′0″L / 44.07000°V 15.30000°L / 44.07000; 15.30000 (Bibinje)
Popullsia 4.029 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Bibinje is located in Kroacia
Bibinje
Bibinje

Bibinje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZadarKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4029 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4019 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3923 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.25%.[2]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bibinje – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)