Jump to content

Biblioteka Kombëtare e Izraelit

Coordinates: 31°46′33.01″N 35°11′48.58″E / 31.7758361°N 35.1968278°E / 31.7758361; 35.1968278
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

31°46′33.01″N 35°11′48.58″E / 31.7758361°N 35.1968278°E / 31.7758361; 35.1968278

Jashtë
Brenda

Biblioteka Kombëtare e Izraelit (Hebraisht: בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי; dikur: Biblioteka Universitare Hebraike), është Biblioteka Kombëtare e Izraelit. Ndodhet në kampusin Hebraik të Universitetit të Jerusalemit në Givat Ram.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: National Library of Israel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale