Jump to content

Big Boy Restaurants

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Boy Big dhe Bob u themelua në vitin 1936 nga Bob Wian në Glendale, California. Marriott bleu zinxhirin në vitin 1967. Selia e Luftës së Madhe të Big Boy në Miçigan është selia. Kompania e ekskluzivitetit ka mbi 455 restorantë Boy Big në Shtetet e Bashkuara dhe Japoni. Frisch, një Cincinnati zgjodhi restorantin, filloi të shërbente në Boy Big Big Boy, dhe kjo ekskluzivitet ka një tjetër 88 nip Big. Zgjedhja është më e njohur për markat e saj të kuq dhe të bardhë me pantallona të gjera dhe dy hamburgerët e saj të pemëve (Mac i parë).

Skicë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]