Bigues i Riells

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bigues i Riells
Komunë
noform
Vendndodhja
Bigues i Riells is located in Spanjë
Bigues i Riells
Bigues i Riells

Koordinatat: 41°40′32″V 2°13′17″L / 41.675476°V 2.221298°L / 41.675476; 2.221298

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.6 km2
Popullsia 8755 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bigues i Riells është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Bigues i Riells ka 8755 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]