Jump to content

Bihari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vendndodhja e Biharit në Indi

Bihari është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 103 milion. Kryeqyteti i Biharit është Patna, dhe gjuhët zyrtare jane Hindi dhe Urdu.[1]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Biharit" (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 8 shkurt 2010. Marrë më 20 tetor 2012.