Billusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Billushë
Kushtrim
Fshat
Vendndodhja
Billushë is located in Kosova
Billushë
Billushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vërrini
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 17″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Billushë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kushtrim.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]