Jump to content

Biure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Biure
Stema zyrtare e Biure
Popullsia
 • Gjithsej245
Emri i banorëveBiurenc, biurenca

Biure është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Biure ka 245 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10 km2.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  •  Commons: Biure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale