Jump to content

Björn Ulvaeus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Björn Ulvaeus (Emri i Gjatë : Björn Kristian Ulvaeus) u lind më 26 prill 1945GöteborgSuedisë, ka qenë pjesëtarë në Grupin e Famshëm Suedez ABBA.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Björn Ulvaeus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale