Bjugn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bjugn (kthjellim).


Bjugn
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Bjugn

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Sør-Trøndelag
Kryeqëndra Botngård
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Arnfinn Astad (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 63°48′V 9°53′L / 63.800°V 9.883°L / 63.800; 9.883 (Bjugn)Koordinatat: 63°48′V 9°53′L / 63.800°V 9.883°L / 63.800; 9.883 (Bjugn)
Sipërfaqja 384 km2
Popullsia 4.717 banorë 2004
Dendësia 12,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Bjugning
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0928
Vendndodhja
Botngård is located in Norvegjia
Botngård
Botngård
Bjugn – harta_foto
www.bjugn.kommune.no

Bjugn është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 384 km² dhe popullsi 4717 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bjugn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]