Blade aka Trevis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blade aka Trevis
Informacione
EmriQazim Puka
Pseudonim(e)Blade aka Trevis
Qazo
Lindja22 qershor 1990
PrejardhjaShqipëria Shqipëria, Tropojë
ZhanriHip hop
rap
Reagge
Reggaeton
LabelLogiktek records
Blade Recordz
Vite aktiv2005 - 2017
Bashkëpunim(e) meLil Smok, DJ Genci
Ac-I, Bojkka


Qazim puka (22 qershor 1990) është një reper shqiptar, ish anëtar i grupit G.o.B[lidhje e vdekur].

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Blade aka Trevis lindi me 22 qershor te 1990 ne Tropojë. Blade aka Trevis u rrit ne Durres. Ne 2004 Blade aka Trevis shkoj ne emigrim ne itali ne treviso. Dhe mbas shkoj ne piacenza dhe u bashkua ne grupin G.o.B[lidhje e vdekur].

Të dhëna[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ne qershor te 2012 Blade aka Trevis u arrestua si trafikant droge. U leshuaj mbas dy javë per munges provash

Gjakmarrja me First Class[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Blade aka Trevis lansoj një diss kunder grupit First Class ku perfundoj me nje dhun te madhe.