Blanzy-la-Salonnaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blanzy-la-Salonnaise
Komunë
noform
Pamje nga Blanzy-la-Salonnaise
Vendndodhja
Blanzy-la-Salonnaise is located in Franca
Blanzy-la-Salonnaise
Blanzy-la-Salonnaise
49°29′18″V 4°10′18″L / 49.488333333333°V 4.1716666666667°L / 49.488333333333; 4.1716666666667Koordinatat: 49°29′18″V 4°10′18″L / 49.488333333333°V 4.1716666666667°L / 49.488333333333; 4.1716666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.13 km2
Popullsia 338 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08070


Blanzy-la-Salonnaise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Blanzy-la-Salonnaise ka një popullsi prej 338 banorë dhe sipërfaqe 12.13 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blanzy-la-Salonnaise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale