Bledi Naska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bledi Naska
Emri Bledi
Mbiemri Naska
Kombësia shqiptare
Shtetësia shqiptare
Profesioni gazetar Top Channel Logo.png

Bledi Naska është një aktor, dublues dhe gazetar shqiptar nga Shqipëria. Studioi për aktrim në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë. Aktualisht meret me aktrim, gazetar ne Top channel dhe dublim ne Digitalb.

Jetëshkrimi[redakto | përpunoni burim]

Aktiviteti profesional[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.