Bledi Naska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bledi Naska
Emri Bledi
Mbiemri Naska
Kombësia shqiptare
Shtetësia shqiptare
Profesioni gazetar Top Channel Logo.png

Bledi Naska është një aktor, dublues dhe gazetar shqiptar nga Shqipëria. Studioi për aktrim në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë. Aktualisht meret me aktrim, gazetar ne Top channel dhe dublim ne Digitalb.

Jetëshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktiviteti profesional[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.