Bleiswijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bleiswijk (kthjellim).


Bleiswijk
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Bleiswijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Lansingerland
Koordinatat 52°00′41″V 4°32′19″L / 52.011388°V 4.538611°L / 52.011388; 4.538611 (Bleiswijk)Koordinatat: 52°00′41″V 4°32′19″L / 52.011388°V 4.538611°L / 52.011388; 4.538611 (Bleiswijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 2665
Bleiswijk is located in Hollandë
Bleiswijk
Bleiswijk

Bleiswijk është një qytezë në Lansingerland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bleiswijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare