Blombay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blombay
Komunë
noform
Pamje nga Blombay
Stema_figura
Vendndodhja
Blombay is located in Franca
Blombay
Blombay
49°49′25″V 4°27′08″L / 49.823611111111°V 4.4522222222222°L / 49.823611111111; 4.4522222222222Koordinatat: 49°49′25″V 4°27′08″L / 49.823611111111°V 4.4522222222222°L / 49.823611111111; 4.4522222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.47 km2
Popullsia 130 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08071


Blombay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Blombay ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 9.47 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blombay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale