Boban Jevtiç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Boban Jevtić aktivstë serbë, serbë nga Serbia.

Boban Jevtić është I ashtuquajturi Kryetar i Komunës së Dardanës (2009) dhe nga Lëvizja Vetvendosje është akuzuar për veprimtari ilegale në Kosovë. Lëvizja thirret në bazë të nenit 198 dhe 199 të KPPK-së.[1]

Përndryshe Bobani është kryetar loka i Partisë Radikale të Sebisë[2] dhe është i njohur për nxitje ndëretnike dhe akuza ndaj popullit shqiptar. [3]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amza : vetevendosje.org dokumenti PROKURORISË PUBLIKE TË QARKUT
  2. ^ OSCE Profile of Kamenicë 2006 - dokumenti është ndryshuar ose tërhequr nga interneti
  3. ^ Nxitje ndëretnike: Ovo ubistvo je još jedno zversko ubistvom Albanaca

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.