Boekel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boekel (kthjellim).


Boekel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Boekel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Boekel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°36′04″V 5°40′27″L / 51.6011°V 5.674166°L / 51.6011; 5.674166 (Boekel)Koordinatat: 51°36′04″V 5°40′27″L / 51.6011°V 5.674166°L / 51.6011; 5.674166 (Boekel)
Sipërfaqja 34,52 km2
Popullsia 9.780 banorë 2010
Dendësia 283,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0492
Kodi Postar 5427, 5428
Kodi statistikor 0755
Boekel is located in Hollandë
Boekel
Boekel
Boekel – harta_foto
www.boekel.nl

Boekel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 34.52 km² dhe popullsi 9780 banorë[1]. Boekel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]