Bolaños de Calatrava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bolaños de Calatrava
Komunë
Stema_figuraSin título-1 bandera de bolaños.jpg
Vendndodhja
Bolaños de Calatrava is located in Spanjë
Bolaños de Calatrava
Bolaños de Calatrava

Koordinatat: 38°52′59″V 3°43′0″P / 38.88306°V 3.71667°P / 38.88306; -3.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Valverde (2011)
Partia Partido Popular
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 249.73 km2
Lartësia 646 m (m.n.d.)
Popullsia 12.490 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bolañego/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13260
Koordinatat 38° 52′ 59″ Veri

3° 43′ 0″ Perëndim


Bolaños de Calatrava është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Komunitetin Castile-La Mancha. Bolaños de Calatrava ka 12.490 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 249.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]