Bonnesvalyn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bonnesvalyn
Komunë
noform
Pamje nga Bonnesvalyn
Vendndodhja
Bonnesvalyn is located in Franca
Bonnesvalyn
Bonnesvalyn
49°07′19″V 3°19′00″L / 49.121944444444°V 3.3166666666667°L / 49.121944444444; 3.3166666666667Koordinatat: 49°07′19″V 3°19′00″L / 49.121944444444°V 3.3166666666667°L / 49.121944444444; 3.3166666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.34 km2
Popullsia 243 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02099


Bonnesvalyn është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bonnesvalyn ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 6.34 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bonnesvalyn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale