Bonrepòs i Mirambell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bonrepòs i Mirambell
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bonrepòs i Mirambell is located in Spanjë
Bonrepòs i Mirambell
Bonrepòs i Mirambell

Koordinatat: 39°31′14″V 0°21′54″P / 39.52056°V 0.36500°P / 39.52056; -0.36500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Vicenta Boix i Palanca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.1 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Popullsia 3132 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bonrepostí/na, Mirambellano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46131
Koordinatat 39° 31′ 14″ Veri

0° 21′ 54″ Perëndim


Bonrepòs i Mirambell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bonrepòs i Mirambell ka 3132 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]