Boornsterhem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boornsterhem (kthjellim).
Boornsterhem
—  komuna  
flamuri_figura
Pamje nga Boornsterhem
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Grouw
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:53°04′00.99″ Veri 5°50′49.99″ Lindje 53.066944, 5.84722253°04′00.99″ Veri 5°50′49.99″ Lindje 53.066944, 5.847222
Sipërfaqja 168,59 km2
Popullsia 19.359 banorë 2010
Dendësia 114,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0515, 0566, 058
Kodi Postar 8491 - 9014
Kodi statistikor 0055
Vendndodhja
Grouw (Hollandë)
Grouw
Boornsterhem – harta_foto
www.boarnsterhim.nl

Boornsterhem është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 168.59 km² dhe popullsi 19359 banorë[1]. Grouw është kryeqendra e bashkisë.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provinca Friesland