Bordils

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bordils
Komunë
Vendndodhja
Bordils is located in Spanjë
Bordils
Bordils

Koordinatat: 42°3′V 2°55′L / 42.050°V 2.917°L / 42.050; 2.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.29 km2
Popullsia 1736 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bordils është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Bordils ka 1736 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bordils – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale