Borisllav Cvetkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borislav Cvetković
Të dhënat personale
Emri i plotëBorislav Cvetković
Data e lindjes30 shtator 1962
Vendi i lindjesKarlovac, Kroaci
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1986GNK Dinamo Zagreb151(44)
1986–1988Red Star Belgrade63(22)
1988–1991Ascoli Picchio F.C. 189884(20)
1992–1993S.S Maceratese26(8)
1993–1994Casertana F.C.19(6)
1994–1995FK Borac Čačak7(1)
Gjithsej350(101)
Ekipi kombëtar
1983–1988Jugosllavia11(1)
Ekipet e menaxhuara
FK Obilić
2005–2006Red Star Belgrade (asistent)
2009–FK Sopot
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Borislav "Boro" Cvetković (Serbisht: Бopиcлaв "Бopo" Цвeткoвић; lindi më 30 shtator 1962) ishte futbollistë dhe menaxher serbo-kroatë. Gjatë karrierës së tij, ai ka luajtur për klubet GNK Dinamo Zagreb, Red Star Belgrade, Ascoli, Maceratese, Casertana dhe FK Borac Čačak. Ai është vëllai i Zvjezdan Cvetković i cili ishte futbollistë dhe menaxher.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Cvetkovic, Zvjezdan". kicker.de (në gjermanisht). Marrë më 15 prill 2011.