Born This Way

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Born This Way
Studio album by
Realizuar23 maj 2011
Inçizuar2010-2011
Gjatësia61:07
EtiketaInterscope

Born This Way është albumi i dyte i këngëtares amerikane Lady Gaga. Albumi është i zhanrit pop/dance dhe ishte i inspiruar nga këngetare si Whitney Houston, Madonna, George Michael dhe Prince.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Marry the Night" - 4:25
 2. "Born This Way" - 4:20
 3. "Government Hooker" - 4:14
 4. "Judas" - 4:09
 5. "Americano" - 4:07
 6. "Hair" - 5:08
 7. "Scheiße" - 3:46
 8. "Bloody Mary" - 4:05
 9. "Bad Kids" - 3:51
 10. "Highway Unicorn (Road to Love)" - 4:16
 11. "Heavy Metal Lover" - 4:13
 12. "Electric Chapel" - 4:12
 13. "You and I" - 5:07
 14. "The Edge of Glory" - 5:21