Borredà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borredà
Komunë
noform
Belfry of Sant Sadurní de Rotgers
Stema_figura
Vendndodhja
Borredà is located in Spanjë
Borredà
Borredà

Koordinatat: 42°8′17″V 1°59′46″L / 42.13806°V 1.99611°L / 42.13806; 1.99611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Joan Roma i Cunill
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.45 km2
Lartësia 854 m (m.n.d.)
Popullsia 571 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Borredanès, borredanesa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 17″ Veri

1° 59′ 46″ Lindje


Borredà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Borredà ka 571 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]